Relacja z premeiry Alternatywnego Przewodnika po Nowej Hucie

Wczoraj, 2 grudnia, na os. Górali 5 w Ośrodku Kultury im. K. C. Norwida odbyła się premiera Alternatywnego Przewodnika po Nowej Hucie – subiektywnego spojrzenia autorów na tą część Krakowa. Jest to pozycja idealna zarówno dla osób, które fascynują się Nową Huta, jak i dla tych, którzy chcieliby się czegoś o niej dowiedzieć oraz dla mieszkańców i turystów (część przewodnika jest napisana po angielsku). Nie znajdziecie w nim znanych i utartych ścieżek – wybrano do niej same perełki, niekoniecznie te znane.

W trakcie premiery można było spotkać się z niemal wszystkimi autorami, a także osobami, które przez cały ten czas prowadziły ten projekt – Jarosławem Klasiem, pod którego redakcją Przewodnik powstał oraz Krzysztofem Piłą odpowiedzialnym za projekt okładki, fotografie i skład i projekt graficzny publikacji.

Po zapowiedzi i przemowie Jarosława Klasia każdy z obecnych mógł zabrać bezpłatny egzemplarz oraz zebrać autografy czy po prostu porozmawiać z autorami. Oczywiście nie zabrakło także ekipy portalu Mistrzejowice24.pl – Darii oraz Pauli, które także dołożyły swoją cegiełkę do powstania Przewodnika (zapraszamy na stronę 196 :)).

Bezpłatne egzemplarze Przewodnika można odebrać w kilku miejscach w Krakowie – na pewno w Ośrodku Kultury im. K. C. Norwida na os. Górali 5 oraz u nas – wystarczy skontaktować się z nami w wiadomości prywatnej :)

A poniżej przedstawiamy jak wygląda Przewodnik :)

Dodaj komentarz