Nowe informacje odnośnie trasy S7

pexels.com

Nowe informacje o S7

Pojawiły się kolejne informacje dotyczące nowego odcinka trasy S7, który będzie prowadził z Nowej Huty przez Wzgórza Krzesławickie i Mistrzejowice aż do ul. Widomej. Wiadomo już, że odpowiedzialna za to będzie włoska firma Salini z Mediolanu – ta sama, która obecnie buduje jeden z nowych odcinków zakopianki ze Skomielnej Białej do Rabki Zdroju.

Odcinek trasy S7 ma kosztować ponad miliard złotych i być gotowy po 34 miesiącach prac, czyli już w 2021 roku. Trasa będzie obejmowała 18,3 km. Jednak na samej budowie trasy się nie skończy – potrzebna będzie także budowa dróg dojazdowych, miejscami także przebudowa dróg krzyżujących się z inwestycją, przełożenie cieków wodnych oraz wyburzenie obiektów kolidujących z nową trasą.

Jak już pisaliśmy w ostatnim artykule, odcinek ten ma się rozpoczynać na oddanym do użytku w zeszłym roku węźle w Nowej Hucie i prowadzić wzdłuż ulicy Ujastek Mogilski. W rejonie ulic Łowińskiego i Darwina trasa łączyć się będzie z węzłem z ulicą Kocmyrzowską i prowadzić będzie równolegle do torów kolejowych aż do węzła Mistrzejowice. Tam skręci na północ i przez węzły Raciborowice i Łuczyce poprowadzi do Widomej, gdzie połączy się z kolejnym odcinkiem trasy.

2 komentarze


  1. Jak do 2021 jeśli wliczając okresy zimowe , to dodatkowy rok , nie podawajcie błędnych informacji .

    Odpowiedz

  2. dla mnie to porażka, już teraz mam pod oknami ogromny ruch, po budowie węzła mistrzejowice Okulickiego ma być 2 pasmowa, zabiorą nam zieleń a mój blok będzie 2 metry od drogi. :( radni dzielnicy nic nie robią żeby ograniczyć ruch w tym miejscu. Jak zwykle kto słabszy przegrywa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz