Powstanie budynek mieszkalny na miejscu Biedronki na os. Oświecenia

www.bazukastudio.pl
www.bazukastudio.pl

Inwestycja szykowała się od kliku lat

Już od kilku lat słyszeliśmy o planach dotyczących budowy budynku na miejscu Biedronki i siedziby firmy Buczek na ul. Kniaźnina 1, jednak temat pozostawał  otwarty.
Jednak na stronie UMK widoczna została informacja o sprawie odnośnie pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego, a w styczniu tego roku dostaliśmy wiadomość od naszej czytelniczki, że prawdopodobnie firma Buczek się wyprowadza ze swojej ówczesnej siedziby na os. Oświecenia. Skontaktowaliśmy się wtedy z Biedronką, od której dostaliśmy odpowiedź, że na chwilę obecną nie mają żadnych informacji w temacie ewentualnych zmian, niestety od firmy Buczek nie mieliśmy żadnych wiadomości.

Sprawa ponownie powróciła w tym tygodniu, kiedy profil Oświecenia Osiedle Kraków poinformował, że budowa nastąpi prawdopodobnie już tego lata.

Jednak powstanie?

Na stronie UMK, na mapie Przestrzeń miejska i planowanie pojawiła się informacja, że decyzja z pozwoleniem na budowę została wydana 12 kwietnia 2017 roku.
Pozwolenia budowlane 2017r: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i usługami w kondygnacji parteru, z usługami i mieszkaniami w pierwszej kondygnacji, z tarasami i balkonami, instalacjami wewnętrznymi: wodną, kanalizacyjną, kanalizacyjną deszczową, elektr.

Odwiedziliśmy również Spółdzielnie Mieszkaniową „Oświecenia”, gdzie potwierdzono nam informacje odnośnie planów mimo protestów, jednak nie wiadomo kiedy budowa ma się rozpocząć.

Od Biedronki nie dostaliśmy jeszcze wiadomości, jednak gdy się pojawi od razu uzupełnimy nią artykuł.

Jak będzie wyglądała nowa inwestycja?

Na stronie www.bazukastudio.pl znajduje się projekt budynku, który ma powstać na ul. Kniaźnina 1:

Jego całkowita powierzchnia będzie wynosiła 6700 m2. Inwestorem jest firma Buczek.

Według planów nowa inwestycja będzie zajmowała mniej więcej taki teren, zaznaczamy jednak , że nie ma pewności co do zabudowania terenu zielonego (w tym placu zabaw).

Google Maps
Google Maps

Co ciekawe, prawdopodobnie na początku była planowana budowa budynku biurowego. Na stronie bazukastudio.pl można znaleźć projekt biurowca, który był przygotowany w latach 2009/2010.

www.bazukastudio.pl

Jeden komentarz


  1. czy wiadomo kiedy zaczną się prace związane z budową nowego bloku pod adresem Kniaźnina 1 ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.