Zalety mieszkania na os. Piastów

Osiedle Piastów powstało w latach 70. XX wieku na terenie dawnej wsi Mistrzejowice a aktualnie mieści się na obrzeżach miasta. Składa się z kilkudziesięciu bloków mieszkalnych, głównie czteropiętrowych oraz graniczy z dwoma innymi, mistrzejowickimi osiedlami: Mistrzejowice Nowe oraz Bohaterów Września. Na terenie osiedla znajduje się Zespół Szkół Salezjańskich w Krakowie – gimnazjum i liceum, szkoła podstawowa, dwa przedszkola oraz żłobek a także niepubliczny zakład opieki zdrowotnej i poradnia dla kobiet. Nie brakuje również placów zabaw dla najmłodszych. Warto wspomnieć także o mieszczącym się na osiedlu Forcie 48a „Mistrzejowice”, który jest częścią „Twierdzy Kraków”.

Pełno zielonych terenów

Niedaleko osiedla znajdują się także rodzinne ogródki działkowe a kawałek za nim (niecałe 2 km) dwa zbiorniki wodne Zesławice wybudowane na rzece Dłubnia – wciąż niezbyt popularne, choć niezwykle urodziwe miejsca na obrzeżach północnego Krakowa wprost idealne na pieszą wycieczkę czy leniwy wypoczynek w słoneczny dzień.

Osiedle Piastów, mimo, że mieści się na obrzeżach, jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą Krakowa. Na jego terenie mieści się pętla „Osiedle Piastów”, z których wyruszają takie tramwaje jak 21, 52 czy 64 oraz autobusy – 163, 159, 664. Przez osiedle biegną także dwie linie autobusowe: 182 i 193, nie jest więc problemem udanie się czy do Nowej Huty bądź centrum miasta.

Nowoczesne mieszkania

Wszystkie te aspekty sprawiają, że mieszkania na osiedlu Piastów są bardzo atrakcyjną opcją a samo osiedle wciąż się rozwija. Najnowszym jego przedsięwzięciem deweloperskim jest Piasta Towers – wieloetapowa inwestycja zlokalizowana przy os. Bohaterów Września w sąsiedztwie pętli tramwajowej. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie życie na obrzeżach dużych miast ale w nowoczesnej architekturze.

Piasta Towers to nie tylko mieszkania – to osiedle z pełną infrastrukturą towarzyszącą – z placami zabaw, terenami zielonymi, obiektem rekreacyjno-sportowym, ścieżkami zdrowia, zapleczem handlowo-usługowym czy sklepami i restauracjami.

Osiedle Piastów to wspaniałe miejsce dla osób, nie chcą rezygnować z mieszkania w wielkim mieście ale równocześnie pragną uciec od jego tłoku i hałasu tak charakterystycznego dla okolic centrum. Idealne połączenia komunikacji miejskiej, obecność szkół, sklepów i czysta okolica sprawiają, że jest to smakowity kąsek dla osób szukających swojego wymarzonego mieszkania.

 

Artykuł sponsorowany.


3 komentarze


  1. Dla niezorientowanych przeklepywaczy tekstów komercyjnych – Piasta Towers mieści się na osiedlu Bohaterów Września a nie Piastów.

    Odpowiedz

    1. Piasta Towers znajduję się obok osiedla Piastów, nowy blok ma adres os. Piastów 56b. Na osiedlu bohaterów znajduje się biuro sprzedaży mieszkań. Jak chcesz zabłysnąć i poczuć się lepszym musisz się bardziej postarać.


  2. PSi dobrze napisał. Piasta Towers mieści się na osiedlu Bohaterów Września.
    Nowe bloki mają numerację, Os Bohaterów Września 84, 84a, 84b, 84c, 84d.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.