Kuźnia rozmaitości – warsztaty dla dzieci w wieku 7-11 lat

Klub Kuźnia zaprasza na warsztaty dla dzieci podczas ferii zimowych :)

17 – 28 stycznia godz. 10.00 – 13.00
poniedziałki, środy i piątki
Kuźni rozmaitości – warsztaty dla dzieci
Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do Kuźni rozmaitości na warsztaty teatralne, taneczne, filmowe i plastyczne.
W tym roku szczególnie interesuje nas teatr, ruch, taniec, spróbujemy wspólnie stworzyć krótkie filmiki i cieszyć się z zajęć w pracowni plastycznej.
Koszt: 15 zł za warsztat
Liczba miejsc ograniczona.
Informacje i zapisy od 3-14 stycznia:
Wiktoria Federowicz, w.federowicz@okn.edu.pl, tel. 12 648 08 86.
Nasze warsztaty poprowadzą:
Aleksandra Kowalczyk, aktorka, reżyserka, pedagożka, współpracująca z Teatrem Druga Strefa w Warszawie
Magdalena Lis, artystka plastyczka
Bartosz Goździkowski, aktor, tancerz, pedagog, współpracujący z Teatrem OdRuchu
Dominik Patoła, dziennikarz, pasjonuje go film i fotografia.

Program:

17 I (poniedziałek)
• 10:00 – 11:30 Teatr tańca
Prowadzenie: Bartosz Goździkowski.
Poznamy podstawy teatru tańca oraz teatru ruchu, będziemy mogli zmierzyć się z prostymi zadaniami aktorskimi.
• 11:30 – 13:00 Teatralne czary – mary
Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk.
Poznamy podstawowe techniki lalkowe, będziemy rozwijać wyobraźnię i budować pierwsze własne sceny teatralne.
19 I (środa)
• 10:00 – 11:30 Teatr tańca
Prowadzenie: Bartosz Goździkowski.
Popracujemy nad abstrakcyjnym myśleniem w zakresie mowy ciała i gestykulacji. Będzie trochę zabawy i pracy nad układami tanecznymi.
• 11:30 – 13:00 Teatralne czary – mary
Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk.
Będziemy tworzyć własne postaci, nauczymy się jak budować rolę i improwizować, popracujemy nad technikami animacji lalek.
21 I (piątek)
• 10:00 – 11:30 Warsztaty filmowe
Prowadzenie: Dominik Patoła.
Dowiemy się jakie są rodzaje planów filmowych, jakie są gatunki filmowe oraz co robi reżyser, operator, klapser, ostrzyciel. Następnie popracujemy z kamerą i gimbalem.
• 11:30 – 13:00 Teatr tańca
Prowadzenie: Bartosz Goździkowski.
Tanecznym krokiem, wejdziemy w budowanie improwizowanych etiud oraz choreografii.
24 I (poniedziałek)
• 10:00 – 11:30 Teatr tańca
Prowadzenie: Bartosz Goździkowski.
Połączymy techniki aktorskich z tanecznymi, weźmiemy udział w scenach improwizowanych i krótkich etiudach aktorskich.
• 11:30 – 13:00 Teatralne czary – mary
Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk.
Uczestnicy, przy użyciu technik lalkowych, improwizacyjnych i aktorskich, stworzą własne historie, nauczą się podstaw budowania scen i stworzą własne mini – spektakle.
26 I (środa)
• 10:00 – 11:30 Teatralne czary – mary
Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk.
Uczestnicy stworzą własne mini – spektakle.
• 11.30 – 13.00 Warsztaty plastyczne
Prowadzenie: Magdalena Lis
28 I (piątek)
• 10:00 – 11:30 Warsztaty filmowe
Prowadzenie: Dominik Patoła.
Dowiemy się czym jest scenariusz i storyboard, zamienimy się w reżysera, aktora, operatora i oświetleniowca i nakręcimy wspólnie krótki film.
• 11.30 – 13.00 Warsztaty plastyczne
Prowadzenie: Magdalena Lis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.