Reklama w biuletynie Spółdzielni

Spółdzielnia mieszkaniowa “Oświecenia” informuje, że w najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie wydawania kwartalnego biutelynu informacyjnego adresowanego do wszystkich mieszkańców budynków znajdujących się w zasobach Spółdzielni.

Biuletyn będzie dostarczany do skrzynek lokatorskich w budynkach Spółdzielni a terenie: os. Oświecenia, os. Bohaterów Września, os. Piastów, os. Mistrzejowice, os. 2 Pułku Lotniczego, os. Kazimierzowskim oraz na ul. Kobierzyńskiej. Nakład wyniesie ok 4300 egzemplarzy.

Wszystkich zaintresowanych reklamą Spółdzielnia informuje, że jest możliwość zamieszczania reklam w wydawanym przez Spółdzielnie biuletynie przez osoby fizyczne lub firmy. Ilość miejsc ograniczona.

Zainteresowani proszeni są o kontakt na maila sekretariat@oswiecenia.pl, na telefon (12 647 07 08) lub osobiście w siedzibie na os. Oświecenia 45.

Źródło: Spółdzielnia Oświecenia

Paczkomat na os. Oświecenia

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Profil Oświecenia Osiedle Kraków poinformował na Facebooku o pojawieniu się Paczkomatu InPost na os. Oświecenia. Wysłaliśmy zapytanie do InPostu odnośnie terminu, kiedy paczkomat KRA39A będzie czynny. Niestety nie jest znana dokłada data – są teraz prowadzone testy i jeśli przejdą one pozytywnie, paczkomat zacznie działać.

Na mapie paczkomatów będzie można go znaleźć pod numerem KRA39A i pod lokalizacją POGOTOWIE AGD OS. OŚWIECENIA 22A KRAKÓW.

Powstanie ogród zmysłów z tarasem widokowym w Parku Tysiąclecia

Ogród zmysłów w Parku Tysiąclecia

W Parku Tysiąclecia powstanie ogród zmysłów razem z tarasem widokowym na Kraków. Takie zadanie do budżetu wpisał Radny Rady Miasta z Mistrzejowic, Michał Drewnicki. W przyszłym roku Zarząd Zieleni Miejskiej ma zakończyć opracowywanie dokumentacji projektowej. Ogród ma powstać w 2019 roku.

Ogród zmysłów (ogród sensoryczny) to ogród, który jest tak zaprojektowany, aby przede wszystkim oddziaływać na zmysły pozawzrokowe, czyli węch, słuch, zapach, dotyk.

Każdy ogród w pewnym sensie jest ogrodem sensorycznym, ponieważ odbieramy go wszystkimi zmysłami. Nie zawsze jednak zdajemy sobie z tego sprawę, ponieważ zazwyczaj percepcja wzrokowa jest tak intensywna, że na niej skupiamy całą naszą uwagę. Niemniej wrażenia odbierane słuchem, węchem, dotykiem i smakiem towarzyszą zawsze postrzeganiu wzrokowemu; niekiedy je wzbogacając, a niekiedy zakłócając harmonię obrazu.
Mianem ogrodu sensorycznego określa się kompozycję tak zaprojektowaną, aby bodźce pozawzrokowe były użyte celowo i to w większym natężeniu niż zwykle. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do użytkowników niewidomych, ale ta podstawowa funkcja nie wyklucza szerokiego użytkowania ogrodów sensorycznych przez wszystkich.
Ogrody sensoryczne zazwyczaj oferują wrażenie nie tylko dla oczu i uszu, ale także dla innych zmysłów. 
Dźwięk jako tworzywo w kompozycji ogrodu to prawdziwe wyzwanie dla projektantów. Oprócz naturalnych odgłosów pobudzanych siłą wody i wiatru, wydawanych przez ptaki i inne zwierzęta, można uwzględnić w projekcie specjalne ogrodowe instrumenty do uruchamiania przez użytkowników, szczególnie dzieci: dzwony, struny, fujarki, bębny itp. Dźwięki mogą wydawać nawierzchnie, mostki, fontanny itp. Park może być wyposażony w informację dźwiękową. Nie można też zapominać o muzyce granej czy odtwarzanej chętnie w scenerii ogrodowej. 
Źródło: krajobraz.kulturowy.us.edu.pl

Widok na Kraków

W Parku Tysiąclecia rozciąga się piękny widok na Kraków, który będziemy mogli podziwiać ze specjalnego tarasu.

Pomysłodawca, Michał Drewnicki, komentuje: “Zależy mi na przyjemnych i zielonych Mistrzejowicach, a to coś czego jeszcze nie było, wiec może być atrakcja.”

Z niecierpliwością będziemy czekać na dalsze informacje odnośnie tej inwestycji, która na pewno spodoba się wielu mieszkańcom (i nie tylko) :)

Zmiana w organizacji ruchu na ul. Bohomolca i ul. Dobrego Pasterza

Centrum Handlowe Serenada informuje o zbliżających się zmianach w organizacji ruchu w rejonie ulicy Bohomolca i Dobrego Pasterza.

W sobotę 29 lipca o godzinie 8.00 w związku z budową układu komunikacyjnego w rejonie ulic Bohomolca i Dobrego Pasterza zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu: ruch z północnej jezdni ulicy Dobrego Pasterza zostanie przeniesiony na jej południowy pas, pokryty nową warstwą asfaltu.

Dodatkowo zwężeniu ulegnie wylot ulicy Bohomolca wraz z wprowadzeniem innej organizacji ruchu na tej ulicy. 

 Za utrudnienia przepraszamy!

Źródło: https://www.facebook.com/serenadakrakow/

Zdjęcie: KMRT / https://www.facebook.com/kramiratech/photos/a.1723652331241407.1073741837.1580097342263574/1923834524556519/?type=3&permPage=1

Nowe bloki na os. Oświecenia w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego

Na klatkach schodowych na osiedlu Oświecenia została ostatnio powieszona informacja o możliwości otrzymania mieszkania za jedynie wpłatę wkładu mieszkaniowego w wysokości 10% wartości mieszkania, a pozostałe 90% będzie finansowane i rozłożone na raty na 30 lat.

Pełna treść dokumentu:

 

Odwiedziliśmy dzisiaj Spółdzielnie Mieszkaniową Oświecenia i z tablic informacyjnych dowiedzieliśmy się, że mają powstać dwa bloki, jeden w Mistrzejowicach, a konkretnie na os. Oświecenia.

Tablice przedstawiają dokładne plany nowych budynków i ich położenie.

 

Dwa nowe bloki mają powstać przy ulicy Kniaźnina i ul. Dobrego Pasterza, zaraz za blokiem nr 22 i kapliczką.

 

 

Prezentujemy na mapie, gdzie miałyby się znajdować nowe bloki:

 

 

W tej chwili jest tam duży plac zieleni, który dobrze widać na zdjęciach:

 

Na razie nie wiemy kiedy miałyby zostać wybudowane bloki i czy inwestycja dojdzie do skutku.

Dokładne informacje na temat Narodowego Programu Mieszkaniowego można znaleźć tutaj:

www.narodowyprogram.pl
www.mib.gov.pl